قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / مربا / طرز تهیه مربای بالنگ

طرز تهیه مربای بالنگ

طرز تهیه مربای بالنگ

طرز تهیه مربای بالنگ

مواد لازم:

بالنگ تازه      یک کیلو
شکر             یک کیلو

طرز تهیه:

بالنگ ها رو نصف کنید قسمت داخلیش رو در بیارید.قسمت داخلی بالنگ رو نگه دارید در آخر پخت مربا آب آنرا بگیرید و به مربا اضافه کنید.

پوست بالنگ رو بتراشید بکلی پوست بالنگ رو نگیرید چون باعث عطر بیشتر مربا میشود.
بعد بالنگ رو بدلخواه برش بزنید معمولا برشها رو بزرگ بزنید(من هر بالنگ رو چهار قاچ میکنم) و داخل آب سرد بریزید و بمدت 12 ساعت (شب تا صبح) بگذارید خیس بخورد.
بالنگ ها رو آبکش کرده و با دست فشار دهید تا آب جذب شده خارج بشه و داخل قابلمه که آب سرد ریختیم بریزید و روی حرارت تند قرار دهید تا بجوشد بعد  از 5 دقیقه آبکش کنید و  داخل آب سرد بریزید و با دست بالنگ ها رو فشار بدید تا آب آن خارج شود و دوباره داخل قابلمه که آب سرد ریخته اید بریزید و 5 دقیقه جوشانده و آبکش کرده و داخل آب سرد بریزید و سپس آبکش کرده و با دست آب بالنگ ها رو بگیرید زیاد فشار ندهید بلکه به آرامی فشار دهید (چون بالنگ ها تقریبا پخته شده اند باعث میشود له بشن) تا آب میان بافتی آن خارج شود  و دوباره داخل قابلمه بریزید و شکر را به همراه دو لیوان آب به آن اضافه کنید و بگذارید بجوشد و کف روی مربا رو بگیرد وقتی مربا به قوام آمد یک قاشق سوپخوری از آب خود بالنگ داخل مربا بریزید یکی دو جوش که زد از روی حرارت بردارید و بگذارید مربا داخل قابلمه خنک شود و سپس درون شیشه مربا بریزید.

????????????

برای تهیه مربای بالنگ با آهک میتوانید به نسبت هر یک کیلو بالنگ یک کیلو آهک را در 6 لیوان آب سرد حل کنید و هم بزنید و بگذارید آهک کاملا رسوب کند و بعد آب زلال آن را روی بالنگ بریزید و بعد از سه ساعت آبکش کرده و طبق دستور بالا مربا رو آماده کنید.

بالنگ خشک رو هم طبق روش بالا میتوانید درست کنید ولی بجای آب بالنگ در مرحله آخر کمی آبلیمو اضافه کنید.

اگر خواستید مربا رو بصورت مدل گل درست کنید وقتی بالنگ رو نصف کردید و وسط اون رو خالی کردید بدون اینکه پوست بالنگ رو بگیرید یک نوار نازک از بالای بالنگ برش بزنید و از یک طرف بپیچید و با خلال دندان محکم کنید.

معمولا برای مربا از بالنگ های استفاده کنید که پوست آنها کمترین چین خوردگی را داشته باشد و به رنگ سبز باشد چون بالنگ های که سبز هستند تلخی کمتری دارند و عطرشان بیشتر است.

بعد از دوبار جوشاندن تلخی بالنگ ها گرفته میشود ولی اگر تکه ای از بالنگ رو خوردید و کمی تلخ بود یک مرحله دیگر بالنگ رو بجوشانید و داخل آب سرد بریزید و بعد با شکر بگذارید بپزد.

اگر خواستید میتوانید بالنگ ها رو چهار قاچ کرده و خشک کنید تا در هر زمان خواستید مربا درست کنید.

درباره ی admin

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *